TROLL SPORT

Troll_sportKrmivo TROLL SPORT je kompletní krmivo pro dospělé psy s normální až vyšší aktivitou. Je vyvinuté tak, aby splňovalo ty nejnáročnější nutriční a energetické požadavky na vysoce aktivní psy, jako jsou například lovečtí, policejní nebo záchranářští psi.

Složení : pšenice, sušené kuřecí maso, kuřecí tuk, sušené Arktické ryby, obilné klíčky, rýže, masokostní moučka z vepřového masa, hydrolyzát z kuřecího masa, čekanka – zdroj inulinu / fruktooligosacharidy (0,625%), chlorid sodný, dihydrogenfosforečnan draselný, chlorid draselný, droždí.

Výživná hodnota: protein26%, tuk16%, vláknina2%, hrubý popel(minerály) 8% (z toho 1,5% vápníkuafosforu1,2%), vlhkost 10%

Přidané množství na kg: vitamín A 10.330 IE, vitamín D3 1087 IE, vitamín E 65 mg (vše rac-α tokoferylacetát), měď 5,4 mg (měď (II) sulfát, pentahydrát), mangan 5,4 mg (mangan-II-III  oxid), 34 mg zinek (síran zinečnatý, monohydrát), jód 1,7 mg (jodičnan vápenatý, monohydrát).

Krmivo TROLL SPORT skladujte na chladném a suchém místě, ne nad pokojovou teplotu. Minimální trvanlivost je uvedena na obalu.

Krmivo TROLL SPORT je výsledkem mnohaleté spolupráce aktivních lovců a majitelů pracovních psů. Cílem bylo vytvořit celoroční krmivo  pro  psy, které by udrželo stabilní vysokou úroveň aktivity během celého roku, nebo jeho dlouhé části. Krmivo TROLL SPORT je také skvělé krmivo pro výstavní psy, kteří mají vysoké nároky na krásnou kůži a srst. Krmivo TROLL SPORT není tak energetické jako  TROLL EXTREME, proto může být i správnou volbou pro tažné psy  v obdobích s nižší aktivitou.

Návod na krmení: Množství krmiva je obvykle dáno hmotností psa. Výživa a energetická náročnost však může být velice rozdílná a je založena na individualitě a rozdílu psích plemen.  Malí psi obvykle potřebují více potravy v závislosti na své váze než velcí psi. Vliv na množství potravin mají také různé stupně fyzické aktivity, věk a venkovní teplota.

Jste to právě vy, kdo může kontrolovat,  zda váš pes dostává  množství potravy, které potřebuje. Pokud má pes problémy s nadváhou, je nutné redukovat krmnou dávku, nebo vybrat lehčí krmivo,  např.   TROLL ELITE. Pokud je pes naopak podvyživený, je nutné krmnou dávku zvýšit, nebo vybrat krmivo více energetické,  např.  TROLL EXTREME nebo dát nějaké vysoce energetické mokré krmivo, např.  TROLL EXTRA Energi jako doplněk.

Kombinace suchého a mokrého krmiva je tou nejlepší volbou jak pro každodenní krmení, tak pro krmení psů v období vyšší pracovní zátěže.. Pokud krmíte vícekrát denně, krmná dávka musí být rozdělena..  Změny směrem + / ​​- 20% hodnoty krmné dávky jsou v normě.

Krmivo TROLL SPORT může být podáváno suché, nebo zalité vodou (ne více než 40°C) 10 – 15 minut před podáváním. Granule většinou drží tvar i když pohltí hodně vody. Po krmení ihned vyprázdněte a umyjte misku, zabráníte tak zkysnutí zbytku granulí a rozvoji bakterií.  Ujistěte se, že pes má vždy přístup k čerstvé vodě.

Váha psa                   Denní dávka             Váha psa                   Denní dávka

1-  5 kg                       40 – 118 g                30 – 40 kg                   393 – 476 g

10-15 kg                     188 – 247 g                50 – 60 kg                   553 – 625 g

20-25 kg                     299 – 348 g

1 dl = cca 48 gramů

TROLL SPORT je vyroben pro TROLL HUNDEFÔR AS, Norsko v Lantmännen Doggy AB, Švédsko.